  • B32529C474J
B32529C474J
advertisement
Manufacturer No:
B32529C474J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C474J
Description:
470nF Film Capacitor 5% Radial Radial 63V-DC 40V-AC Polyester PCB, Through Hole
Quantity:
In Stock : 9273
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C474J
    Select All
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Depth
    3.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Insulation Resistance
    1.25GOhm
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    8mm
  • Height Seated (Max)
    8.001mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    3.5052mm