  • B32529C5155J
B32529C5155J
advertisement
Manufacturer No:
B32529C5155J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32529C5155J
Datasheet:
B32529C5155J
Description:
B32529 1.5μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC 32V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32529C5155J
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32529
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.236W 7.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    32V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm