  • B32529C6103J289
B32529C6103J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C6103J289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32529C6103J289
Datasheet:
B32529C6103J289
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 400VDC RAD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32529C6103J289
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Series
    B32529
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.118W 7.20mmx3.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm