  • B32529C6153K189
B32529C6153K189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C6153K189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C6153K189
Description:
15nF Film Capacitor 10% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C6153K189
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    3.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    8mm
  • Length
    7.2mm
  • Width
    3.5mm