  • B32529C6273J189
B32529C6273J189
advertisement
Manufacturer No:
B32529C6273J189
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32529C6273J189
Datasheet:
B32529C6273J189
Description:
B32529 0.027μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32529C6273J189
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B32529
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    Automotive; EMI, RFI Suppression
  • Capacitance
    0.027μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm