  • B32529C6333K000
B32529C6333K000
advertisement
Manufacturer No:
B32529C6333K000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32529C6333K000
Description:
33nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32529C6333K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Length
    7.5mm