  • B32529C8103J
B32529C8103J
advertisement
Manufacturer No:
B32529C8103J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32529C8103J
Description:
10nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 400V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 4349
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32529C8103J
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    General Purpose
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height Seated (Max)
    10.0076mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    5.0038mm