  • B32537B1224K
B32537B1224K
advertisement
Manufacturer No:
B32537B1224K
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32537B1224K
Package:
Axial
Datasheet:
B32537B1224K
Description:
B32537 0.22μF Film Capacitor ±10% Axial PC Pins 100V-DC 35V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32537B1224K
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32537
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.291Diax0.728L 7.40mmx18.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 35
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    35V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V