  • B32537B5475K
B32537B5475K
advertisement
Manufacturer No:
B32537B5475K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32537B5475K
Package:
Axial
Datasheet:
Description:
4.7μF Film Capacitor 10% Axial 50V-DC 20V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32537B5475K
  • Package / Case
    Axial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 20
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Voltage - Rated AC
    20V