  • B32559C6822K001
B32559C6822K001
advertisement
Manufacturer No:
B32559C6822K001
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32559C6822K001
Description:
0.0082μF Film Capacitor Polyester
Step5Bar-code shipping tag
B32559C6822K001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0082μF
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Size Code
    2812
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    7mm
  • Length
    7mm
  • Width
    3mm