  • B32560J1334J
B32560J1334J
advertisement
Manufacturer No:
B32560J1334J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32560J1334J
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
330nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J1334J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.7mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    5.6896mm
  • Length
    8.9916mm
  • Width
    2.6924mm