  • B32560J3154K000
B32560J3154K000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J3154K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J3154K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
150nF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J3154K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    3.9mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    7mm
  • Length
    9mm
  • Width
    3.9mm