  • B32560J3333K
B32560J3333K
advertisement
Manufacturer No:
B32560J3333K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J3333K
Package:
DIP
Datasheet:
Description:
33nF Film Capacitor 10% DIP Radial 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J3333K
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    DIP
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 160V
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Voltage
    250V
  • Height
    4.8mm
  • Length
    9mm