  • B32560J3393J
B32560J3393J
advertisement
Manufacturer No:
B32560J3393J
HK JDW NO:
769-B32560J3393J
Description:
39nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J3393J
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.493mm