  • B32560J8102K000
B32560J8102K000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J8102K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J8102K000
Package:
Radial
Datasheet:
B32560J8102K000
Description:
1nF Film Capacitor 10% Radial 630V-DC 400V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 16531
Step5Bar-code shipping tag
B32560J8102K000
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    2.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height
    5.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    2.5mm