  • B32560J8332J000
B32560J8332J000
advertisement
Manufacturer No:
B32560J8332J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32560J8332J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3nF Film Capacitor 5% Radial 630V-DC 400V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32560J8332J000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
    General Purpose
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Height
    5.5mm
  • Length
    9mm
  • Width
    2.5mm