  • B32561J0335K
B32561J0335K
advertisement
Manufacturer No:
B32561J0335K
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32561J0335K
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
3.3μF Film Capacitor 10% Radial PC Pin Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32561J0335K
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Packing Method
    BULK
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    63V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    40V
  • Height
    9.1mm
  • Length
    11mm
  • Width
    6.4mm