  • B32561J1105J
B32561J1105J
advertisement
Manufacturer No:
B32561J1105J
HK JDW NO:
769-B32561J1105J
Description:
1μF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Quantity:
In Stock : 2519
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32561J1105J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    6.9088mm
  • Length
    11.5062mm
  • Width
    4.4958mm