  • B32561J1334J000
B32561J1334J000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J1334J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32561J1334J000
Package:
2-DIP
Datasheet:
B32561J1334J000
Description:
SilverCap™ B32561 0.33μF Film Capacitor ±5% 2-DIP PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32561J1334J000
    Select All
  • Applications
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SilverCap™ B32561
  • Published
    2009
  • Tolerance
    ±5%