  • B32561J3823K000
B32561J3823K000
advertisement
Manufacturer No:
B32561J3823K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32561J3823K000
Package:
2-DIP
Datasheet:
B32561J3823K000
Description:
SilverCap™ B32561 0.082μF Film Capacitor ±10% 2-DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32561J3823K000
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    SilverCap™ B32561
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm