  • B32561J6104M289
B32561J6104M289
advertisement
Manufacturer No:
B32561J6104M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32561J6104M289
Description:
100nF Film Capacitor 20% 400V-DC Polyester
Step5Bar-code shipping tag
B32561J6104M289
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height
    6.9mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    4mm