  • B32562-J8104-J
B32562-J8104-J
advertisement
Manufacturer No:
B32562-J8104-J
HK JDW NO:
769-B32562-J8104-J
Description:
100nF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 630V-DC 350V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562-J8104-J
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6.2mm
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    16.5mm