  • B32562J1155K
B32562J1155K
advertisement
Manufacturer No:
B32562J1155K
HK JDW NO:
769-B32562J1155K
Datasheet:
B32562J1155K
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% DIP Radial 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J1155K
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    16.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    DIP
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%