  • B32562J6104J000
B32562J6104J000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J6104J000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32562J6104J000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 400V-DC 200V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32562J6104J000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    3.3mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    16.5mm