  • B32562J6104K000
B32562J6104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J6104K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32562J6104K000
Package:
2-DIP
Datasheet:
B32562J6104K000
Description:
SilverCap™ B32562 0.1μF Film Capacitor ±10% 2-DIP PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32562J6104K000
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    2-DIP
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    SilverCap™ B32562
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V