  • B32562J8154J000
B32562J8154J000
advertisement
Manufacturer No:
B32562J8154J000
HK JDW NO:
258-B32562J8154J000
Datasheet:
B32562J8154J000
Description:
SilverCap™ B32562 0.15μF Film Capacitor ±5% 2-DIP PC Pins 630V-DC 350V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32562J8154J000
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SilverCap™ B32562
  • Published
    2009
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    350V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm