  • B32563J1156J
B32563J1156J
advertisement
Manufacturer No:
B32563J1156J
HK JDW NO:
769-B32563J1156J
Datasheet:
B32563J1156J
Description:
15μF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 100V-DC 63V-AC PET Through Hole
Quantity:
In Stock : 3543
Step5Bar-code shipping tag
B32563J1156J
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    22.5044mm
  • Dielectric
    PET
  • Height Seated (Max)
    13.9954mm
  • Length
    24.003mm
  • Width
    10.8966mm