  • B32563J3155J
B32563J3155J
advertisement
Manufacturer No:
B32563J3155J
HK JDW NO:
769-B32563J3155J
Description:
1.5μF Film Capacitor 5% DIP PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32563J3155J
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    6.9mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    24mm