  • B32563J3155K000
B32563J3155K000
advertisement
Manufacturer No:
B32563J3155K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32563J3155K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1.5μF Film Capacitor 10% Radial 250V-DC 160V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32563J3155K000
  • Package / Case
    Radial
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
    General Purpose
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE: 160V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    6.9mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Length
    24mm