  • B32564J6335K000
B32564J6335K000
advertisement
Manufacturer No:
B32564J6335K000
HK JDW NO:
258-B32564J6335K000
Datasheet:
B32564J6335K000
Description:
SilverCap™ B32564 3.3μF Film Capacitor ±10% 2-DIP PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
Quantity:
In Stock : 1079
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32564J6335K000
    2-DIP
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    SilverCap™ B32564
  • Size / Dimension
    1.142Lx0.480W 29.00mmx12.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Reference Standard
    IEC60384-2
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.740 18.80mm
  • Length
    29mm
  • Width
    12.2mm