  • B32614A4105J008
B32614A4105J008
advertisement
Manufacturer No:
B32614A4105J008
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32614A4105J008
Package:
Radial
Datasheet:
B32614A4105J008
Description:
B32614 1μF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32614A4105J008
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Series
    B32614
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    27.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5082mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Height Seated (Max)
    19.5072mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    11.5062mm