  • B32620A6103K
B32620A6103K
advertisement
Manufacturer No:
B32620A6103K
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32620A6103K
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial Radial 630V-DC 400V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32620A6103K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    10.0076mm
  • Width
    5.0038mm