  • B32620J821J
B32620J821J
advertisement
Manufacturer No:
B32620J821J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32620J821J
Datasheet:
B32620J821J
Description:
B32620 820pF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 600V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Step5Bar-code shipping tag
B32620J821J
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32620
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm