  • B32621A0222J000
B32621A0222J000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A0222J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32621A0222J000
Datasheet:
B32621A0222J000
Description:
Cap Film 0.0022uF 1000V PP 5% (13 X 4 X 7mm) Radial 10mm 105C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32621A0222J000
    Select All
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    500V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    5116
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    500V
  • Height Seated (Max)
    0.276 7.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    4mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    30 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32621
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.157W 13.00mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±5%