  • B32621A0332M289
B32621A0332M289
advertisement
Manufacturer No:
B32621A0332M289
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A0332M289
Description:
0.0033μF Film Capacitor Radial POLYPROPYLENE
Step5Bar-code shipping tag
B32621A0332M289
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    POLYPROPYLENE
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 500
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0033μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%