  • B32621A3333J189
B32621A3333J189
advertisement
Manufacturer No:
B32621A3333J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32621A3333J189
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial 250V-DC 140V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32621A3333J189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 140
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    140V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    8.9916mm
  • Length
    13mm
  • Width
    3.9878mm