  • B32621A5224J000
B32621A5224J000
advertisement
Manufacturer No:
B32621A5224J000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32621A5224J000
Datasheet:
B32621A5224J000
Description:
B32621 0.22μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 160V-DC 90V-AC Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
Quantity:
In Stock : 3694
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B32621A5224J000
    Select All
  • Factory Lead Time
    27 Weeks
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32621
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.236W 13.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    High Pulse, DV/DT
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 90
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    160V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    90V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    160V
  • Size Code
    5124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    90V
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    13mm
  • Width
    6mm