  • B32632A1103J010
B32632A1103J010
advertisement
Manufacturer No:
B32632A1103J010
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B32632A1103J010
Package:
Datasheet:
B32632A1103J010
Description:
Cap Film 0.01uF 1600V PP 5% (19 X 12.5 X 17.5mm) Radial Wound 15mm 110°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32632A1103J010
  • Type
    Pulse
  • Construction
    Wound
  • Termination Style
    Radial
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    450VAC|1600VDC
  • Product Length (mm)
    19(Max)
  • Product Height (mm)
    17.5(Max)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%