  • B32632A1472J010
B32632A1472J010
advertisement
Manufacturer No:
B32632A1472J010
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B32632A1472J010
Package:
Datasheet:
B32632A1472J010
Description:
Cap Film 0.0047uF 1600V PP 5% (19 X 9.5 X 15.5mm) Radial Wound 15mm 110°C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32632A1472J010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Dielectric
    PP
  • Voltage
    450VAC|1600VDC
  • Product Length (mm)
    19(Max)
  • Product Height (mm)
    15.5(Max)
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    5%