  • B32633A1123J20
B32633A1123J20
advertisement
Manufacturer No:
B32633A1123J20
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32633A1123J20
Description:
12nF Film Capacitor 5% Radial 1.6kV-DC 450V-AC
Step5Bar-code shipping tag
B32633A1123J20
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    1.6kV
  • Voltage - Rated AC
    450V
  • Lead Pitch
    22.5mm