  • B32633A6473J010
B32633A6473J010
advertisement
Manufacturer No:
B32633A6473J010
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32633A6473J010
Description:
47nF Film Capacitor 5% Radial Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32633A6473J010
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 300
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V