  • B32642B0683J
B32642B0683J
advertisement
Manufacturer No:
B32642B0683J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32642B0683J
Description:
68nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 1kV-DC 600V-AC PP Through Hole
Quantity:
In Stock : 6
Step5Bar-code shipping tag
B32642B0683J
    Select All
  • Mount
  • Dielectric Material
    PP
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    PC Pins
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    68nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Voltage - Rated AC
    600V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Height Seated (Max)
    17.4752mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.9916mm