  • B32642B6154K
B32642B6154K
advertisement
Manufacturer No:
B32642B6154K
HK JDW NO:
258-B32642B6154K
Datasheet:
B32642B6154K
Description:
B32642B 0.15μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32642B6154K
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.433W 18.00mmx11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm