  • B32642B6563J
B32642B6563J
advertisement
Manufacturer No:
B32642B6563J
HK JDW NO:
258-B32642B6563J
Datasheet:
B32642B6563J
Description:
B32642B 0.056μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32642B6563J
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.276W 18.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm