  • B32642B6823J
B32642B6823J
advertisement
Manufacturer No:
B32642B6823J
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32642B6823J
Datasheet:
B32642B6823J
Description:
B32642B 0.082μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 630V-DC 400V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 1446
Step5Bar-code shipping tag
B32642B6823J
    Select All
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32642B
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    PC Pins
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching
  • Capacitance
    0.082μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm