  • B32652A0104K000
B32652A0104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32652A0104K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A0104K000
Datasheet:
Description:
B32652 100nF Film Capacitor 10% Radial 1kV-DC 1kV-AC Polypropylene
Quantity:
In Stock : 9495
Step5Bar-code shipping tag
B32652A0104K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32652
  • Tolerance
    10%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    1kV
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7135
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height
    17.5mm
  • Length
    18mm