  • B32652A0223J289
B32652A0223J289
advertisement
Manufacturer No:
B32652A0223J289
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32652A0223J289
Datasheet:
B32652A0223J289
Description:
B32652 0.022μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 1000V 1kV-DC 250V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
B32652A0223J289
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B32652
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.197W 18.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1000V 1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    7120
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm
  • Length
    18mm
  • Width
    5mm