  • B32652A104J
B32652A104J
advertisement
Manufacturer No:
B32652A104J
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A104J
Description:
100nF Film Capacitor 5% Radial 1kV-DC 250V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A104J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    9mm
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Life (Hours)
    200000 hours
  • Height
    17.5mm
  • Height Seated (Max)
    17.5006mm
  • Length
    18mm
  • Width
    8.9916mm