  • B32652A3154J189
B32652A3154J189
advertisement
Manufacturer No:
B32652A3154J189
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32652A3154J189
Datasheet:
B32652A3154J189
Description:
B32652 150nF Film Capacitor 5% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32652A3154J189
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15.0114mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Size Code
    7120
  • Height Seated (Max)
    10.4902mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    5.0038mm