  • B32652A3224K000
B32652A3224K000
advertisement
Manufacturer No:
B32652A3224K000
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B32652A3224K000
Datasheet:
B32652A3224K000
Description:
Cap Film 0.22uF 250V PP 10% (18 X 6 X 11mm) Radial 15mm 100C Bulk
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B32652A3224K000
    Select All
  • Factory Lead Time
    21 Weeks
  • Mounting Type
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32652
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.236W 18.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 160
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Terminal Pitch
    15mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    7124
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    160V
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    18mm
  • Width
    6mm